Genel

Kaç Çeşit Güvenlik Kamerası Vardır? Fiyatları Uygun Mudur?

Güvenlik kameraları alarm sistemleri gibi uzun yıllardır güvenliği sağlamak için kullanılan cihazlardır. Birçok çeşidi ve modeli bulunan güvenlik kameraları kullanım alanı bakımından iç mekân güvenlik kameraları ve dış mekan güvenlik kameraları olmak üzere ikiye ayrılır. 

İç mekanların ve dış mekanların güvenliğini sağlamak adına tasarlanan güvenlik kameralarının özellik bakımından 6 farklı çeşidi bulunur. Bunlar;

  • Sabit kameralar,
  • Kablosuz kameralar,
  • Gece görüşlü kameralar,
  • Hareket sensörlü kameralar,
  • Kızılötesi kameralar,
  • Zoom özellikli kameralar, şekilde sıralanabilir.

Bu özelliklere sahip güvenlik kamerası modelleri ile dilediğiniz yerin 7/24 görüntülerini anlık olarak alabilir ve dilerseniz görüntüleri kaydedebilirsiniz. Geleneksel güvenlik yöntemlerinden daha caydırıcı olan güvenlik kameraları ev, ofis, bina ve açık alanlarda rahat bir şekilde kullanılabilir. Son yıllarda güvenliği sağlamak için yaygın olarak kullanılan güvenlik kameralarının kurulum ve teknik özellikler bakımından da farklı çeşitleri bulunur. 

En Çok Tercih Edilen Güvenlik Kameraları Hangileridir?

Günümüzde güvenlik kamerası kullanımının hem kurumsal hem de bireysel olarak arttığını görebilirsiniz. Güvenliğe olan yüksek talep sayesinde gelişen güvenlik kameraları, teknolojik birçok fonksiyona sahiptir. Caydırıcı özelliği bulunan güvenlik kameralarının en çok tercih edilenleri ve özellikleri şu şekilde sıralanabilir: 

  • IP Kameralar: Kart veya cihaz gibi donanımlara ihtiyaç duymadan çalışabilen bu kameralar, bu alandaki son teknoloji ile üretilir. Kablolu ve kablosuz kullanıma uygun olan bu kameralar ile elde edilen görüntüleri cep telefonu ve bilgisayardan izlemek mümkündür. İyi bir görüntü kalitesine sahip olan bu kameraların gece görüşü de vardır. Bakım ve onarım maliyetleri uygun olan bu kameralardan alınan görüntülerin anlık olarak iletilmesi mümkündür. 
  • AHD Kameralar: Analog güvenlik kamerası olarak adlandırılan bu kameralar data aktarımını kablo üzerinden gerçekleştirir. En çok tercih edilen güvenlik kameralarından biri olan AHD kameralarından alınan görüntüler yüksek çözünürlükte ve kalitededir. 
  • Dome Kameralar: Sensörleri sayesinde hareketliliği takip edebilen dome kameralar daha çok iç mekanlarda kullanılır. Uzaktan takip etme özelliği sayesinde alınan görüntüler tablet ve bilgisayardan izlenebilir.
  • Bullet Kameralar: Dome kameralar gibi çalışan bullet kameralar dış mekanlar için idealdir.

Güvenlik Kameralarının Fiyatları Uygun mudur?

Güvenlik ihtiyacı günümüzde diğer önemli ihtiyaçlar kadar ön plandadır. Bu nedenle can ve mal güvenliğini sağlamak adına yapılan yatırımlara son derece önem verilir. Güvenliği sağlanmayan ev ve işyerleri her zaman hırsızların hedefindedir. Bu yüzden hem dışarıdan hem de içeriden gelebilecek tehditlere karşı önlem almak gerekir. 

Uygun fiyatlı güvenlik kamerası varlığı bile önemli ölçüde caydırıcıdır. Bu özelliğinin yanı sıra anlık olarak takip etme imkânı sunduğu için olaylara anlık müdahale fırsatını da sunar. Güvenlik kameralarının faydalarını ve performansını göz önünde bulundurunca, fiyatlarının ideal olduğunu görebilirsiniz. Her ortamın güvenliğini sağlayan ve yüksek kalitede görüntüler elde etmeye yarayan güvenlik kameraları ya da size özel çözümler hakkında bilgi veya hizmet almak için her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir