Gösterilen sonuç sayısı: 8

Akıllı Priz ile Hem Enerji Tasarrufu Hem de Konfor Sağlayın

Akıllı sistemlerin yaygınlık kazanmasıyla birlikte akıllı prizler de ön plana çıkar. Akıllı olan prizler, ev ya da ofis içindeki elektrikli cihazların kontrol edilmesini sağlayan bir sistemle çalışır. Bu prizler sayesinde, cep telefonunuza indireceğiniz bir uygulama aracılığıyla evinizdeki elektrikli cihazları tek bir tuşla kontrol edebilirsiniz. Üstelik internete bağlanabilen bu prizleri, evde olmadığınız zamanlarda dahi Wi-Fi aracılığıyla uzaktan kontrol etmeniz mümkündür. Sayfamızda yer alan kablosuz prizlerin akıllı modellerini inceleyebilirsiniz. 

Bu alanda birçok markanın akıllı priz Wi-Fi özellikli ürünleri ön plana çıkar. Bu özelliğe sahip bir priz satın aldıktan sonra internet bağlantısını kurarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Akıllı tarzındaki prizler pratiklik açısından avantaj sağladığı gibi güvenlik ve elektrik tasarrufu açısından da avantajlıdır. Evden dışarı çıktığınızda, ütüyü fişten çekip çekmediğinizi hatırlamakta zorlanırsanız, cep telefonunuz üzerinden kolaylıkla kontrol sağlayabilir ve elektriği kapatabilirsiniz. Aynı zamanda bu sayede prizler, enerji tasarrufu açısından da bütçenize katkı sağlar.

Akıllı Prizlerin Özellikleri Nelerdir

Akıllı teknolojili prizler, oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Birçok markanın, farklı özelliklere sahip priz çeşitleri bulunur. Akıllı priz seçenekleri arasında hem Bluetooth hem de Wi-Fi bağlantısı ile çalışabilen modeller mevcuttur. 

Bluetooth özelliğinin yanı sıra evde olmasanız dahi elektrikli aletleri kontrol edebilmenizi sağlayan Wi-Fi sistemi oldukça pratik ve kullanışlıdır. Android ya da iOs işletim sistemi bulunan telefonlarınıza indireceğiniz uygulamalar sayesinde, evinizdeki kontrolü sağlayabilirsiniz. 

Evinizdeki elektrikli cihazları ister manuel şekilde kontrol edebilir isterseniz de otomatik bir sistem için gün ve saat ayarı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra elektrik tasarrufu sağlayan akıllı teknolojili prizler, elektronik cihazların ne kadar enerji harcadığını da tespit eder. Telefonunuzdaki uygulama üzerinden, haftalık ya da aylık raporlara erişerek, elektrikli eşyalarınızın güç tüketimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Akıllı Prizin Sağladığı Avantajlar 

Akıllı tarzın prizlerin sağladığı pek çok avantaj bulunur. Akıllı Wi-Fi priz seçenekleri sayesinde evden uzak olduğunuz durumlarda bile ev içinde etkin rol oynayabilirsiniz. Akıllı teknolojili prizlerle, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, akıllı aydınlatma gibi elektriğe bağlı tüm sistemleri uzaktan yönetmeniz mümkündür. 

Otomatik saat ayarı ile istediğiniz zamanlarda, evinizdeki bir ürünü çalıştırabilir ve kapatabilirsiniz. Bazı markaların priz modelleri, Alexa, Google Asistant, Siri gibi uygulamalarla da uyumlu şekilde çalışır. Bu sayede evde olduğunuz zamanlarda sesli komut sisteminden de yararlanabilirsiniz. 

Bu ürünler, enerji tasarrufu yönünden de son derece avantajlıdır. Uygulamalara entegre ettiğiniz prizler, aylık ya da haftalık olarak elektrikli cihazlarınızın güç tüketimiyle ilgili raporlama yapar. Öte yandan bu prizler sayesinde, prize takılı olan ama çalışmayan cihazlarınızın enerji tüketimini kısabilirsiniz. 

Akıllı teknolojili priz satın alırken ise özelliklerine dikkat ederek karar verebilirsiniz. Örneğin sesli komut ve enerji tüketimini raporlama özelliği her prizde mevcut değildir. Farklı markaların, akıllı anahtar priz seçenekleriyle hayatınızı kolaylaştırabilir ve evinizdeki güvenlik tehditlerinin önüne geçebilirsiniz. Sayfamızda yer alan ürünler arasında ihtiyaç ve taleplerinize göre seçim yapabilir uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.